OK

رویه‌های بازگرداندن کالا

عمل به تعهدمان همواره از الویت‏‌های لیونفیس پارس  بوده است در این راستا همواره در تلاش هستیم تا سفارشات مشتریان محترم در شرایط مطلوب و مورد انتظارمشتریان به دست مشتری برسد. با وجود این ممکن است مشتریان محترم پس از خرید، با مسایلی روبرو شوند که درچنین مواردی خدمات پس از فروش مجموعه در راستای پاسخگویی به مشتریان ارجمند، همواره آماده پاسخگویی می باشیم. لذا با توجه به گستردگی گروه‌های محصول ارائه شده در وب سایت لیونفیس پارس ، کلیه محصولاتی که باید از نظر فیزیکی سالم به دست مصرف کننده برسند ، دارای گارانتی اصالت و سلامت فیزیکی هستند و مشمول 7 روزمهلت تست وبازگشت کالا نمی‌گردند.

لطفاً توجه داشته باشید:

- توصیه می گردد که محصولات خریداری شده از لیونفیس پارس  توسط افراد واجد شرایط ، نصب گردد. در صورت نصب محصول ، اگرمحصول با نقص عملکرد مواجه شود، جهت راهنمایی و اخذ اطلاعات با کارشناسان لیو نفیس پارس  تماس حاصل نمائید.

 

شرایط بازگرداندن کالا

استفاده از 7 روز ضمانت بازگشت چه شرایطی دارد؟

1- اگرکالای خریداری شده، ایراد یا اشکال فنی داشته باشد .

  -  درصورتیکه کالای خریداری شده شما دارای مشکل می باشد، به منظوراستفاده ازضمانت 7 روزبازگشت ، حتما میبایست پس از 24 ساعت ازدریافت کالابه کارشناسان لیونفیس پارس  اطلاع رسانی گردد.

 توجه: حفظ ونگهداری از فاکتور محصول در این بازه الزامی می باشد.

2- اگرکالای خریداری شده ازنظرمشخصات یاظاهرفیزیکی بااطلاعات وبسایت مغایرت داشته باشد .

حداکثرطی 24ساعت پس ازدریافت کالا ، جهت محصول دریافتی دارای مغایرت ، ابتدا باید از طریق تلگرام یا ایمیل خدمات مجموعه ویا مراجعه حضوری اطلاع داده شود ، و پس از بررسی کارشناسان مربوطه مبنی بر تشخیص مشکل کالا ، مبلغ مورد نظر عودت خواهد شد.

- تصاویر محصولات جهت اطلاع و کمک به خرید مشتریان است و از آنجا که ممکن است در پاره ای جزییات با کالای اصلی تفاوت هایی داشته باشد به استناد آنها نمی توان اعلام مغایرت کرد . ملاک وجود مغایرت در مشخصات کالا ، مشخصات فنی درج شده در وب سایت است. 

3-اگر کالای خریداری شده، آسیب دیدگی یا ایراد فیزیکی و ظاهری داشته باشد .

آسیب‏‏ یا ایراد فیزیکی باید حداکثر طی 24 ساعت پس از دریافت کالا ، به کارشناسان لیونفیس پارس  از طریق تلگرام خدمات ، ایمیل یا مراجعه حضوری اطلاع داده شود.

لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود. استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به لیونفیس پارس  بازگردانده شود. برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد .

 4-  اگر مشتری از خرید خود منصرف شود .

توجه بند 1:  انصراف ازخرید و درخواست مرجوعی به کالایی تعلق می‌گیرد که الف ) طی 24 ساعت پس ازتحویل کالا با کارشناسان لیونفیس پارس هماهنگی و اطلاع رسانی کرده باشد ب) کارتن محصول باز نشده باشد و محصول از بعد ظاهری خود قابلیت فروش مجدد را دارا باشد. درغیر اینصورت امکان مرجوع کردن را از بین خواهد برد حتی اگر از کالا استفاده نشده باشد.

توجه

 بند 2 :  ازآنجا که لیونفیس پارس یک وب‌سایت فروش آنلاین است ، حق استرداد کالا طبق شرایط مذکور را ، صرفاً جهت مشتری یا همان مصرف‌کننده راداراست ( سفارش یک کالا به تعداد ، مغایر با هدف مصرف خریدار است و شامل حق استرداد نمی گردد) .

 

5-  اگر هنوز سفارش ارسال نشده باشد ، باید هر چه سریع‏‌تر به واحد پیگیری سفارشات لیونفیس پارس  (شماره تلفن 02177682608.12داخلی شماره 101 , 102 , 103 اطلاع داده شود .

با استناد به  "توجه بند 1 در این حالت ، برگرداندن کالا پس از تایید کارشناس خدمات پس از فروش ، تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا باز نشده  باشد ، درشرایط اولیه خود (پلمپ) باشد ، ازآن استفاده نشده باشد، و به همراه همه ملزومات واقلام همراه آن، ارسال شود. لطفاً توجه داشته باشیدکه هرگونه تغییردرشرایط اولیه کالا ، حتی در بسته بندی امکان استفاده از این سرویس را از بین خواهد برد .

-در صورت انصراف از خرید ، ارسال کالا و هزینه آن به عهده مشتری خواهد بود .

 

  6-اگر در اثر حمل و نقل، آسیب دیدگی ایجاد شده باشد .

آسیب‏‏ دیدگی باید حداکثر طی 24 ساعت پس از دریافت کالا ، به خدمات پس از فروش لیونفیس پارس  اطلاع داده شود .

با توجه به بسته بندی ایمن و استاندارد همه مرسولات ، تحویل به هر یک از شرکت‏‏‌های حمل و نقل معتبر به انتخاب کاربر و اعلام بارنامه مرسوله به این معنی است که بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و تحویل به عهده شرکت حمل و نقل است .

لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود. استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به لیونفیس پارس  بازگردانده شود .

کالای آسیب دیده و همه لوازم جانبی و متعلقات آن ، باید به همان شکلی که مشتری تحویل گرفته است به همراه صورت جلسه رسمی شرکت حمل کننده و فاکتور به خدمات پس از فروش لیونفیس پارس ارسال شود .

در صورتی که آسیب‏‌، در لحظه قابل مشاهده باشد ، مشتری می‏‌تواند از تحویل گرفتن مرسوله خودداری کند تا جهت بررسی و ارسال مجدد به لیونفیس پارس  بازگردانده شود .

 

7-کالا را چطور ارسال کنید؟

 

لطفاً قبل از هر اقدامی با کارشناسان پشتیبانی خدمات پس از فروش تماس بگیرید .

از ارسال کالا بدون هماهنگی با خدمات پس از فروش لیونفیس پارس  جداً ، خودداری کنید .

برای ارسال، باید کالا در جعبه یا کارتن اصلی خود به ‏خوبی بسته‌بندی شود و لوازم جانبی و همه اقلام همراه مانند دفترچه راهنما، کارت گارانتی، و قطعات بسته بندی به همراه کالای اصلی ارسال شود .

برچسب زدن یا نوشتن توضیحات ، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن ، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد. (در صورت لزوم، توضیحات خود را پشت فاکتور خرید یا قطعه کاغذ جداگانه‌ای بنویسید) .

فاکتور همراه کالا ارسال شود. درصورت ارسال با پست پیشتاز ، رسید پستی را نیز به فاکتور منگنه کنید .

- در صورتی که ساکن سایر شهرها هستید، برای بازگرداندن کالا از پست پیشتاز استفاده کنید .لازم به ذکر است که هزینه‌های بازگرداندن کالا با پست پیشتاز نیز به عهده مشتری است و شرکت تعهدی در قبال این هزینه‌ها ندارد.

اگر ساکن تهران هستید ، برای هماهنگی ارسال پیک برای تحویل گرفتن کالا ، با لیونفیس پارس  تماس بگیرید .

- بسته خود رابه آدرس زیرارسال کنید .

استان تهران چهاراه فخر آباد میدان ابن سینا-کوچه مسجد فخر پلاک 3واحد2 

کدپستی: 1154633314

 

8-پس از رسیدن و دریافت کالا توسط خدمات پس از فروش ، روند رسیدگی به درخواست مشتری چگونه خواهد بود؟

 

کارشناسان خدمات پس از فروش لیونفیس پارس موارد اعلام شده توسط مشتری را بررسی وکنترل می‌‏کنند . اگرایراد ، مغایرت یاآسیب‌دیدگی توسط کارشناسان لیونفیس پارس تایید شود ، کالا تعویض خواهد شد و یا مشتری می‌تواند کالای خود را با مدل دیگری جایگزین کند و یا مبلغ آن عیناً به حساب مشتری واریز خواهد شد.

لازم به ذکر است که تعویض کالا منوط و مشروط به موجود بودن کالا در انبار شرکت است. اگر در زمان رسیدگی و طی مراحل تست کارشناسی و اقدامات لازم برای تعویض کالا ، موجودی آن به اتمام برسد ؛ لیونفیس پارس بنا به انتخاب مشتری کالای دیگری را ارسال می‌کند و یا وجه کالای مرجوعی را به حساب مشتری واریز می‌کند . بدیهی است که در صورت انتخاب کالای دیگر، تفاوت قیمت کالای جدید باکالای مرجوعی (مبلغ درج شده در فاکتور) محاسبه وقبل از ارسال تسویه می‌شود. برای کالای گران‌تر، مشتری ما به تفاوت راپرداخت می‌کند و برای کالای ارزان‌تر ، لیونفیس پارس  تفاوت را به حساب مشتری واریز می‌کند .

  اتمام موجودی کالا و یا تغییرات قیمت کالا در مراحل تعویض و مرجوعی ، به هیچ عنوان حقی را برای مشتری ایجاد نمی‌کند و لیونفیس پارس در قبال تهیه همان کالا و یا تغییرات قیمت کالا هیچ‌گونه تعهدی نداشته و فقط تعهد بازپرداخت وجه کالا (مبلغ درج شده در فاکتور) به مشتری را می‌پذیرد .

پس از دریافت و پذیرش کالا توسط لیونفیس پارس ، بسته به نوع محصول و مشکل اعلام شده توسط مشتری، تست و اعلام نظر نهایی کارشناسان خدمات پس از فروش، به طور میانگین 72ساعت کاری زمان خواهد برد .

کارشناسان فنی خدمات پس از فروش برای تست محصولات ، ملزم به رعایت استانداردها و دستورالعمل‌ها و رویه‌های ابلاغ شده توسط شرکت‌های تولید کننده و یا نمایندگی‌های مجاز محصولات و کالاهای ارائه شده درسایت لیونفیس پارس هستند ، لذا علیرغم تصور آن‌که تست کالا (حتی برای ایرادهای خیلی آشکار) می‌تواند خیلی سریع انجام شود ، ولی در عمل رعایت رویه‌های تست زمان‌بر است و در مواردی نیاز به هماهنگی با کارشناسان مربوطه در لیونفیس پارس  و در صورت لزوم با نمایندگی ها را دارد. به همین علت زمان اعلام نظر کارشناسی برای تعویض کالا به طور میانگین 72 ساعت کاری در نظر گرفته شده است، ولی خدمات پس از فروش تمام تلاش خود را بکارخواهد بست تا سرعت تست و بررسی کارشناسی را افزایش داده ، در کوتاه‌ترین زمان ممکن به نیاز مشتریان محترم پاسخ دهد .

از هنگامی که وضعیت کالا در واحد خدمات پس از فروش ، مشخص شود ، اگر نیاز به استرداد وجه باشد ، حداکثر تا 72 ساعت کاری مبلغ به حساب مشتری واریز خواهد شد .

ملاک عمل و اقدام شرکت ، نظر کارشناسان فنی پشتیبانی و خدمات پس از فروش لیونفیس پارس  است .

 

8-درخواست خود را چطور به خدمات پس از فروش اطلاع دهید؟

 

از طریق یکی از روش‌های زیر، درخواست خود را اطلاع دهید :


- تماس با شماره تلفن 77682608.12 - (021) خدمات پس از فروش (داخلی 201-200) تماس بگیرید
.

- یا به(ایمیل خدمات درج گردد)  یا به شماره تلگرام خدمات پس از فروش به شماره 7527564(0935) ارتباط برقرار نمائید.

 

توجه: جهت رسیدگی به درخواست ، ذکر شماره پیگیری سفارش در هر یک از روش‌های بالا الزامی است .